יום ראשון, 15 בפברואר 2015

טיול צעירים באתיופיה הפראית – שבטים, טבע וחזרה בזמן טיול צעירים(25-45) באתיופיה 15-28 אפריל

יאנג טרוולינג באתיופיה הפראית – שבטים, טבע וחזרה בזמן
טיול צעירים(25-45) באתיופיה 15-28 אפריל פסח 
מסע מיוחד לפנינה האפריקאית – טיול שישאיר אתכם עם סיפורים לשנים רבות קדימה..
אתיופיה היא בן המדינות המרתקות באפריקה כולה. זוהי מדינה רבת גוונים ונופים תרבותיים ואנושיים והיסטוריה ארוכת שנים של מעל ל2,000 שנות עצמאות תרבותית. בדרומה שבטים מסורתיים, במזרחה מסגדים עתיקים, ובצפונה מורשת נוצרית מפוארת, מפלי הנילוס, הרים נישאים, עתיקות ונופים. כמו כן, לא ניתן להתעלם גם מההקשר והתרבות היהודית במקום.
במסע המיוחד שבנינו נעבור בין פסיפס אנושי ותרבותי מרתק לנופים עוצרי נשימה J
תאריכי יציאה: 18 באפריל עד ה 29 באפריל – 12 ימים/11 לילות

מה מיוחד כל כך בטיול?
ü     מחיר אטרקטיבי במיוחד למסלול שכזה!
ü     שילוב של הליכות, חוויה הררית ומפגשים רבים עם המקומיים
ü     מסלול מיוחד שמשלב את הסימיאן, שבטי הדרום, אזור הכנסיות החצובות ואדיס אבבה
ü     קבוצה אינטימית של חבר'ה איכותיים ואוהבי טיולים – יציאה מובטחת כבר מ-10 מטיילים!
ü     הפתעות, פעילות חברתית, ארגון ודאגה לפרטים הקטנים - כמו שאני יודעת לעשות J


תכנית הטיול 
היום הראשון: 18.4 - תל אביב – אדיס אבבה
נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה ישירה לאדיס אבבה. עם הנחיתה נצא לסייר באדיס אבבה, "הפרח החדש", בירתה של אתיופיה מסוף המאה ה 19 ואחת הערים החשובות ביבשת אפריקה. אדיס נבנתה על ידי המלך מנליק הII  ואשתו המלכה תיאטו והיא ממוקמת על רמת הבזלת הגבוהה ברום של 2,400 מטרים מעל פני הים.

נבקר באתרים החשובים של העיר, באזור האוניברסיטה, כיכר המצעדים ונהלך בסמטאות שוק המרקטו, שנחשב לשוק הגדול ביותר באפריקה מיוהנסבורג ועד לקהיר. לא נוותר על ביקור בהר האנטוטו הממוקם ברום של 3,400 מטרקים וממנו נתצפת על המרחב ועל הרמה בה יושב הכרך הגדול של העיר.

לקראת ערב נצא לארוחת ערב אתיופית מסורתית משולבת עם להקת רקדני פולקלור. לינה באדיס


היום השני: 19.4 – אדיס אבבה - גונדר
הבוקר נצא בטיסת פנים לגונדאר, "הפרח של אפריקה" הבירה הקיסרית במאות 19-17. נבקר במתחם הקיסרי של הקיסר פסילדס: מתחם ארמונות מיוחד שנבנה בהשפעת סגנונות הבנייה של אחת האימפריות החשובות במאה ה 17, הפורטוגזים. נבקר בכנסיה החשובה בגונדר דאברה באראהם שקירותיה ותקרתה מכוסים בציורי קיר מסיפורי התנ"ך והברית החדשה. נצא אל אזור כפרי ביתה ישראל, בכפרים סביב גונדר התגוררו מרבית יהודי אתיופיה הפלשים וביתה ישראל שעלו לישראל במבצע שלמה ומבצע משה, נסייר בכפרים ובמבנה ששימש כבית כנסת לקהילה. לינה בגונדר.

היום השלישי: 20.4 -  גונדר – סנקאבר, הרי הסימיאן, טרק יום א'
יוצאים לשלושה ימים מדהימים בשמורת הסימיאן... הבוקר נעזוב את גונדאר ונצא בנסיעה צפונה אל האזור ההררי המרהיב של אתיופיה. לאחר נסיעה של 136 ק"מ נגיע אל דבארק, שער הפתיחה של שמורת הטבע הרי הסימיאן, בה נמצא ההר הגבוה ביותר באתיופיה, ראס דשאן (Ras Deshan) המתנשא לגובה של 4,620 מטרים. בכניסה לשמורה נחבור אל הצוות המקומי שילווה אותנו במהלך ימי הטרק וידאג לכל צרכינו ונצא לדרך.. ביום זה נלך מספר שעות בודדות, תוך הסתגלות לגובה, עד שנגיע אל מחנה סאנקבר בו נתמקם ללילה ברום של 3,250 מטר מעל פני הים. 8 ק"מ הליכה, 3-4 שעות

היום הרביעי: 21.4 – הרי סימיאן – מסנקאבר אל גיץ', טרק יום ב'

נקום בשעות הבוקר אל השטח ההררי הקסום ונתחיל בהליכה בדרכנו אל מחנה גיץ'. נהנה מהיופי המיוחד של הצומח ואולי נזכה לראות חלק מעולם החי העשיר של השמורה, דוגמת בבוני הג'לאדה עם הפרווה העבה אותה הם עוטים כדי להסתגל לגובה, מיני אנטילופות וחיות נוספות. נגיע אל המפל המרהיב של ג'ינבאר שנופל אל תחתית המצוק, לעומק של 500 מ', בשוליו נעצור לארוחת צהריים. לאחר המנוחה, נמשיך בהליכה ונעבור את נהר גימבה עד שנגיע לכפר גיץ' בו נעצור לכוס קפה עם משפחה מקומית ונלמד על אורח החיים המרתק של המקומיים. נסיים את יומנו במחנה בו נבלה לילה נוסף בלינת שטח בגובה 3600 מ'.
סיכום יומי: 14ק"מ, 8-9 שעות הליכה, 885מ עלייה מצטבר, 523מ ירידה
היום החמישי: 22.4 - הרי סימיאן,  יום טרק ג' – אימט גוגו – אמבראס – גונדאר – ליל סדר
הבוקר נמשיך בטרק המיוחד באזור ההררי, נמשיך ונתוודע אל עולם החי והצומח של האזור ההררי בשמורה.
לאחר מספר שעות טיפוס נגיע אל נקודת התצפית הנחשבת בעיני רבים ליפה ביותר בשמורה: אימט גוגו, מנקודה זו ברום של 3,926 מטרים נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל האזור. לאחר התפעמות ומנוחה נמשיך במורד אל הכפר אמבראס ממנו יאסוף אותנו האוטובוס אל גונדאר, אליה נגיע ישירות לחגיגת ליל הסדר באווירה מיוחדת ובלתי נשכחת J  כ 5-6 שעות הליכה. לינה בגונדאר

היום השישי: 23.4 – גונדר - לליבלה
הבוקר נצא לטיסת פנים נוספת אל לליבלה: העיר לליבלה נחשבת לאחד האתרים ההיסטוריים המדהימים והמסתוריים ביותר שנשארו שלמים ופעילים, עד עצם היום הזה. המלך הנוצרי לאליבלה חצב במקום אחת עשרה כנסיות מרשימות בסלע האדום. לכל כנסיה צורה ומבנה משלה, כמה מהם נחצבו עד לעומק של יותר משלוש קומות ורבות מהן פעילות באופן יום יומי. ברחבי העיר יש תחושת טוהרה, קודש ועשייה, אלפי נזירים וכמרים ממלאים את טקסי הכנסייה האתיופית באדיקות רבה

את חלקו הראשון של היום בלליבלה נקדיש לביקור במתחם הכנסיות העליון, נשכור חמורים או פרדות ונעפיל אל החלק העליון של מתחם הכנסיות ממנו נשקף נוף מרהיב של אזור הכנסיות ושל הנוף מסביב. בחלק השני של היום נצא לחקור את יתרת הכנסיות במתחם שבחלק התחתון ונגיע אל גולת הכותרת של ביקור באזור העיר לליבלה, כנסיית סנט ג'ורג'. לינה לליבלה.

היום השביעי: 24.4 – ללילבלה – ארבה מינץ'
הבוקר אנחנו עוזבים את אזור צפונה של אתיופיה ומדרימים לאזור השבטים. נעזוב את לליבלה בטיסת פנים אל אדיס אבבה, הבירה האתיופית. אם הזמן יאפשר נצא לעצירה קצרה בבירה האתיופית ולארוחת צהריים. לאחר מכן נעלה על טיסה נוספת לארבה מינץ', העיר המרכזית בדרום אתיופיה השוכנת בין שני אגמים בבקע הסורי-אפריקאי. עם ההגעה נעשה סיור קצר בעיר, נאכל ארוחת ערב ונלך לנוח לקראת הימים שמחכים לנו...
היום השמיני: 25.4 - ארבה מינץ – אגם צ'אמו - ג'ינקה (רכבי שטח)
לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט אל אגם צ'אמו, אשר נוצר בעקבות הבקע הסורי-אפריקני ושם נוכל לצפות בתנינים, היפופוטמים ומיני ציפורים... לאחר השייט, נצא בנסיעה לג'ינקה, ומכאן תחל החוויה האנתרופולוגית המיוחדת שתלווה אותנו בכל מסענו בחלקה הדרומי של אתיופיה. נעצור לארוחת צהריים והכרות עם השוק האותנטי של קונסו, אל כיכר השוק בעיירה נאספים מדי יום תושביה הכפריים של אתיופיה על תלבושותיהם הייחודיות ומתכנסות באזור. לאחר הסיור בשוק נתמקם בלודג' אקולוגי בעיירה ג'ינקה.

היום התשיעי: 26.4 – ג'ינקה וסביבותיה (רכבי שטח)
את הבוקר נפתח בסיור בפארק הלאומי מאגו, פארק זה מלבד היותו עשיר בבעלי חיים אפריקאיים הוא גם מקום מושבם של בני שבט המורסי, מהמיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה. נשות הכפר עונדות דיסקיום חמר גדולות בשפתן התחתונה, משום תפקיד הדיסקיות הינו למנוע מ"עין הרע לחדור לתוך הגוף" - ללא ספק חוויה מיוחדת שלא רואים בכל יום. מכאן נמשיך לביקור אצל שבטי הארי ונכיר את התרבויות של בני המיעוטים והשבטים השונים המתקיימים באזור בביקור בלתי נשכח במוזיאון המקומי של ג'ינקה.  לינה במללוננו בג'ינקה.

היום העשירי: 27.4 – ג'ינקה – ארבה מינץ' (רכבי שטח)
נמשיך את מסענו המיוחד בין השבטים והכרת תרבויות לא מוכרות. נכיר את בני הקונסו, בני השבט הגדול באזור המקיימים טקסי פולחן מיוחדים ומנהלים מערכת שמירה מיוחדת בכפרים בהם הם חיים ופועלים. לא נוותר על ביקור אצל בני שבט ההאמר, מהמוכרים והמפורסמים ביותר באזור, נלמד את מנהג ההתבגרות המיוחד של האוקאלי - מנהג "קפיצת השוורים" הידוע בתרבותם. נמשיך בנסיעה ונצא להכיר בני שבט נוספים בני הדורזי שבתיהם נראים כמו כוורות דבורים הפוכות. נלמד ונכיר את מנהגיהם ולבושם הססגוני ונשוב חזרה לארבה מינץ' ללינה.

היום האחד עשר: 28.4 – ארבה מינץ' – אוואסה
יום נסיעה ארוך לפנינו, נעזוב את ארבה מינץ' ונעלה בנסיעה צפונה בדרך מרתקת העוברת דרך אזור אגמי השבר הסורי אפריקאי של אזור וולטיה. נעצור לארוחת צהריים באחד האגמים ונמשיך בנסיעה צפונה אל שמורת הטבע סנקלה, בה נצא לסיור ספארי בו יתכן ונזכה לראות מעט מחיות הבר האפריקאיות שהצליחו לשרוד בשמורת הטבע המעניינת בה חיים מיני אנטילופות אנדמיות מיוחדות לאזור. לקראת ערב נגיע אל הלודג' הממוקם בעיירה אוואסה.

היום השנים עשר: 29.4 – אוואסה – אדיס אבבה – תל אביב
בשעות הבוקר ניסע לשוק הדגים המפורסם של העיר אוואסה אליו מביאים הדייגים את השלב הרב מהאגם שעל שמו קרויה העיר. מסביב לשוק הדגים נפגוש  את העופות השונים שבאים לקבל את מזונם ישירות מהדייגים.
נמשיך צפונה לאורך אגמי הבקע. עם זמננו יאפשר נכנס לכפר הנופש וונדה גנוט ונצפה באגם האדום, ומשם נמשיך לאדיס אבבה לנמל התעופה ולטיסה חזרה לתל אביב, עמוסי חוויות וחברים J

** התוכנית מתארת את האתרים והביקורים השונים אך ייתכן ויהיה שינוי בסדר הפעילויות והביקור באתרים לאורך הימים, בשל זמני טיסות, מזג אויר ואילוצים אחרים.

פרטים נוספים אצלי : מאיר אברהם 0544613342 meir.avraham@gmail.com 
מחיר הטיול (15 משתתפים ומעלה):
$ לאדם בחדר זוגי – לשמונת הנרשמים הראשונים/עד ה-18.02 (המוקדם מביניהם).
לאחר מכן המחיר עולה ב- 50$ ל-
מומלץ להירשם מוקדם - לנרשמים מאוחר תיתכן עלייה נוספת במחיר בעקבות עליית מחיר הטיסה.
תוספת לחדר יחיד: 290$ / תוספת לקבוצה קטנה (10-14 משתתפים) – 110$
המחיר כולל:

ü     טיסה סדירה ת"א – אדיס אבבה – ת"א
ü     שלוש טיסות פנים כמפורט: אדיס אבבה – גונדר/ גונדר – מקלה / מקלה – ארבה מינץ'
ü     מיסי נמל, דלק ובטחון (מעודכן דצמבר 2015)
ü     בתי מלון בדרגה תיירותית טובה, לודג'ים באזור השבטים ולינת שטח במהלך הטרק
ü     כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום), פנסיון מלא בימי הטרק ורכבי השטח
ü     צוות מלווה בטרק + פרדות לסחיבת הציוד
ü     מים מינראליים (בקבוק לאדם ליום)
ü     כל הסיורים, ביקורים ופעילויות המפורטות בתכנית, כולל דמי כניסה וימי סיור מלאים
ü     תחבורה: אוטובוס / קוסטרבאס המתאים לתוואי של אתיופיה ורכבי 4X4 (4 נוסעים ונהג)
ü     מדריך ישראלי מנוסה ומדריכים מקומיים היכן שצריך
ü     צ'ופרים ופינוקים במהלך הטיול
ü     תשר לנותני שירותים, מדריכים מקומיים וצוות הטרק
ü     דמי רצינות – 200$
המחיר אינו כולל:
§      ביטוח נוסעים לחו"ל – חובה לכל מטייל! כולל הרחבה לאיתור וחילוץ והטסה רפואית
§      אשרת כניסה לאתיופיה – על סך 50$
§      תוספות ליחיד: חדר 290$ / בהזמנה מראש ובאישור
§      הוצאות אישיות, שתייה בארוחות ואלכוהול
§      ארוחות שאינן כלולות בתכנית
§      תשר לסבלים בבתי המלון
§      תשר למדריך הקבוצה
§      מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול ולא היו ידועים ו/או השתנו ממועד תמחור הטיול
§      כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול

** יתקיים מפגש קבוצה לפני היציאה הטיול – להסברים, שאלות והיכרות..
הרשמה ותשלום:
- הרשמה באמצעות שליחת טופס חתום (בסוף המסמך) ותשלום דמי רצינות של 200$, שאינם מוחזרים.
 - אופן תשלום: 1. כרטיס אשראי (עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. במידה ומעונינים ביותר תשלומים – ניתן להרחיב ל-5 תשלומים בתוספת 20$ או לשלם בקרדיט, ע"פ תנאי חברת האשראי). 2. מזומן (תינתן הנחה קטנה)
3. צ'קים (עד 3 תשלומים. תשלום אחרון לא יאוחר מחודש לאחר יציאת הטיול)
- שער ההמרה לשקלים נקבע על ידי שער ההעברות הגבוה ביום החיוב בפועל על ידי החברה.
- אין כפל מבצעים/הנחות.
תנאי ביטול: ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר עדכון בכתב של יאנג טרוולינג ואישור על קבלת ההודעה.  
o      ביטול עסקת "מכר מרחוק" בתוך 14 יום מיום ביצוע העסקה ובתנאי שמועד ביטול העסקה חל בתוך 7 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד מתן השירות - 5%  או  100 ₪, הנמוך מביניהם.
o      60 עד 46 ימי עסקים מלאים לפני הטיסה – דמי הרצינות – 200$
o      45 עד 30 ימי עסקים מלאים לפני הטיסה – 25% מעלות הטיול
o      29 עד 15 ימי עסקים מלאים לפני הטיסה – 50% מעלות הטיול
o      14 עד 7 ימי עסקים לפני הטיסה – 75% מעלות הטיול
o      6 ימי עסקים מלאים ועד מועד הנסיעה – דמי ביטול מלאים (אין החזר לאחר יציאה לטיול)
* במקרה של ביטול לפני שכרטיס הטיסה כורטס ובמידה נמצא משתתף אחר – ייגבו דמי הרצינות ולא דמי הביטול + הוצאות שנבעו מהחלפת המשתתף * לא יוחזרו הוצאות שנבעו בגין הנפקת אשרות ו/או רכישת שירותים שנרכשו מראש עבור הלקוח ואין אפשרות לקבל בגינם החזר
* בנוסף לעיל, יחויב המבטל בעלות ביטול כרטיס הטיסה כמתחייב ממדיניות חברת התעופה
(יתכן מחיר כרטיס מלא)
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
דגשים חשובים לידיעתכם לקראת הטיול לאתיופיה:
«    ויזה – ישראלים נדרשים באשרת תיור באתיופיה. הוצאת הויזה והאישורים הנדרשים נעשית על ידינו – לפני מועד הנסיעה, בעלות של 50$. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.
הערה חשובה - יש להביא בחשבון כי קיומו של הטיול מותנה באישורים מתאימים וקבלת אשרת כניסה.
«    על הדרכון להיות בתוקף חצי שנה מיום היציאה ועליו להכיל לפחות 3 דפים ריקים
«    חיסונים – נדרשים חיסונים לאתיופיה, אך על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.
יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך
ירושלים - רח' יפו 86 02-5314811 , חיפה - רח' פל"ים 15 א' – קרית הממשלה 04-8633111, תל אביב - רח' הארבעה 12 03-5684606, עפולה – רח' ירושלים 4 04-6099002
«    מומלץ כבר בהרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה). אנו ממליצים להכליל הטסה אווירית לישראל והרחבה לחילות והצלה. במידה ותרצה שנדאג לנציג חברת ביטוח פספורט כארד או הראל ליצור עמך קשר – נשמח לעשות זאת – יש לציין זאת בטופס ההרשמה.
«    המפגש עם המקומיים מרגש מאד, במיוחד עם הילדים ונחמד לפנק אותם בסוכריות או מתנות סמליות מהארץ.
«    מסלול הטיול עלול להשתנות בשל אילוצי זמנים, שינויים בלוח טיסות , שעות אור, מזג אוויר, תקלות מכאניות וכמובן החלטות המדריכים בשטח.
«    יש לזכור ולקחת בחשבון כי מדובר במדינת עולם שלישי, מאתגרת לטיול ואופי הטיול הוא הרפתקני ועם מספר ימי הליכה. ככזו עליכם להבין כי ישנם בתל"מים ואירועים שאיננו יכולים לצפות אותם. בנוסף, יאנג טרוולינג אינה שולטת ואינה יכולה להיות אחראית (עדיין...) על תנאי מזג האויר, עבירות הדרכים השונות, ראות וכו'. אנו יכולים להבטיח שנעשה ככל יכולתנו לביצוע מלא של תוכנית הטיול כולה ושיהיה מוצלח ומהנה. לעיתים קורות הפתעות בלתי צפויות שאינן תלויות בנו ויכולות להשפיע על החוויה – העיקר לקבל אירועים אלה בהבנה ובחיוך, כחלק מחווית הטיול ואנו נדאג לעשות כל שביכולתנו כדי לפתור את העניין.
אתיופיה
אתיופיה היום היא איחוד של שש מדינות לאומיות, שלוש מדינות מולטי-אתניות ושתי ערים עצמאיות. "הפדרציה האתיופית" מוגדרת כפדרציה דמוקרטית רב-לאומית שצורת שלטונה רפובליקה.
אתיופיה היא ארץ בעלת היסטוריה רצופה עתיקה ביותר. המדינה המודרנית היא למעשה המשכה של האימפריה האתיופית, שהיא עצמה מקורה בקיסרות אקסום. זו, על פי המסורת, התפתחה ממלכות שבא אשר קמה בשנת 1978 לפנה"ס. הנצרות הוכרזה כדת המדינה בשנת 325 לספירה, וכך הפכה אתיופיה למדינה השנייה ולאימפריה הראשונה שקיבלה את הנצרות. האסלאם הגיע לאזור במאה השביעית. בתחילת ימי הביניים הפכה אתיופיה לאחת מהאימפריות החזקות בתבל ובסופם החלה הידרדרות. שמה הקודם של אתיופיה נקרא חבש.
אתיופיה מנהלת מחד מדיניות עצמאית מיבשת אפריקה ומהמזרח התיכון, ומאידך משמשת מובילה במספר תחומים ביבשת. היא הפכה לחברה בחבר הלאומים בשנת 1923. חתמה על הצהרת האומות המאוחדות ב-1942, והייתה אחת מ-51 המדינות המייסדות של הארגון. עקב כך קיבלה בכורה ביבשת וזכתה לארח את מרכז האו"ם באפריקה. אתיופיה היא גם אחת ממייסדות האיחוד האפריקאי ומזכירות הארגון שוכנת בבירתה, אדיס אבבה. (ויקיפדיה)
אתיופיה – תעודת זהות:
השם הרשמי: הרפובליקה הדמוקרטית פדראלית של אתיופיה
שטח כולל:           1,104,300 קמ"ר – (27 בעולם)
מספר תושבים:     93,815,992  - (13 בעולם)
עיר הבירה:          אדיס אבבה
שיטת שלטון:        משטר נשיאותי דמוקרטי
מטבע מקומי:        ביר אתיופי
קידומת חיוג בינלאומי:         +251
תנאים ונהלים כלליים (מהווים חלק בלתי נפרד מההזמנה ונהוגים אצל כלל חברות התיירות)

טופס רישום: מילוי טופס ההרשמה ושליחתו חתום מהווים קריאה והבנה מלאה של תקנון החברה ושל ההערות והתנאים הכללים בכל טיול וטיול.
אחריות כללית: הואיל וחברת Young Traveling פועלת כמקשרת וכמתווכת ישירה או בלתי ישירה בין המשתתפים בטיול לבין החברות השונות המספקות שירותים לטיול, כגון: חברות תעופה, בתי מלון, אוטובוסים, מדריכים מקומיים, שירותי קרקע וכיו"ב, אין אנו אחראים בכל צורה שהיא לתקלות, שיבושים, עיכובים ונזקים אחרים אשר עלולים להיגרם עקב אי ו/או ביצוע חלקי ו/או לקוי של השרותים הקשורים בחברות אלו וכיו"ב הנזכרים לעיל.
כח עליון: Young Traveling אינה אחראית לביטול או שינוי של ביקור באחד או יותר מאתרי הטיול שנגרמו במישרין ו/או בעקיפין מגורמים שאינם בשליטתנו, כמו: כח עליון, מזג אויר, שיפוצים, ימי חג, אי שקט פוליטי, מלחמה, התקפות טרור, התפרעויות, שביתות, סגר, אסונות טבע, מבצע צבאי, סכנות בריאות או מאורעות דומים שלא בשליטתנו.
בדומה לכך, איננו יכולים להתחייב על תנאי מזג האויר השוררים ביעד.
נזק לנוסע: כמארגן איננו אחראים לנזקים הנגרמים לנוסע כגון נזקי גוף, מחלות, נזק למטען ו/או כל נזק ישיר או עקיף שעלול להיגרם לנוסע במהלך הטיסה ו/או שהייתו בחו"ל עקב תאונה, מעשה אלימות, שוד, גניבה, אשפוז, הריון, הוצאות רפואיות, אובדן מטען ו/או כרטיסי טיסה ו/או דרכון וכיו"ב.
השתתפות בטיול והרכב המשתתפים: יציאת הטיול מותנית בכמות משתתפים מינימלית על פי הפירוט בכל טיול. יאנג טרוולינג שומרת לעצמה את הזכות, על פי שיקול דעתה הבלעדי, לבטל ו/או לדחות כל טיול במידה ומספר הנרשמים אינו מצדיק את אספקתו של המוצר אותו רכשו הנוסעים. הודעה על הביטול תיעשה עד 15 ימים לפני יציאת הטיול ללא כל טענה ו/או תביעה מצד הלקוח.
ליאנג טרוולינג רשות לדחות או לבטל הרשמה של כל נוסע/ת אשר לשיקול דעת החברה לא יתאים להרכב הקבוצה ולאופייה – ללא כל צורך לנמק את החלטתה. כמו כן, זכות החברה קיימת להפסיק השתתפות נוסע/ת בטיול הגורם לטענת המלווה ו/או הקבוצה להפרעה למהלך הסדיר של הטיול.
עם ההרשמה לפעילות החברה הלקוח מאשר ל Young Traveling להשתמש בתמונות וסרטונים בהם הוא מופיע/ה – במסגרת קבוצתית- בפרסומים שונים לרבות עמוד הפייסבוק, אתר האינטרנט, ערוץ היוטיוב ועוד.
נוסע בודד: החברה תקבל הזמנות לנוסע בודד על פי שיקול דעתה הבלעדי וכל מקרה ידון לגופו. לנוסע בודד מומלץ להזמין חדר ליחיד. לא ניתן להבטיח שותף לחדר וכן במקרה שימצא שותף לא ניתן להבטיח את התאמתו מכל בחינה שהיא למעט מין השותף (אך נעשה כל מאמץ בעזרה במציאת השותף). לא תתקבל כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה על חוסר התאמה מכל סיבה שהיא.
מסמכים וביטוח: באחריות הנוסע לבדוק את תוקף מסמכיו כולל דרכון (לפחות 6 חודשים מיום היציאה מישראל ועם לפחות 3 דפים ריקים), אשרת כניסה, חיסונים ומצב רפואי, מסמכי נסיעה וכרטיסי הטיסה. כמו כן, חובה לדאוג לפוליסת נוסעים בריאות ומטען מתאימה, מומלץ להכליל הטסה רפואית במקרה חירום.
על הלקוח אחריות לציין אזרחותו בפני החברה. חובה על אזרח ישראלי, בין אם הוא נושא אזרחות אחת או יותר, להיכנס ולצאת מגבולות המדינה באמצעות דרכון ישראלי בלבד.
אין החברה אחראית על ביטול נסיעה ו/או קיצורה עקב מצב רפואי של הנוסע או של בן משפחה קרוב אליו.  
ביטחון אישי: בחלק מאתרי הטיול קיימים אזורים ו/או פעילויות ו/או קטעי הליכה מסוכנים. במקרים אלה, משתתף העובר על הנחיות מפורשות של המדריך ו/או הנחיות המקום, עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
בריאות וחיסונים: כדאי להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לבדוק את הנחיות משרד הבריאות ולגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן במדינה.

מסלול: הטיול והמסלול כפי שפורסם מחייב אולם יתכנו שינויים בקביעת סדר ימי הטיול והביקורים.
מניין הימים: מחושבים יום היציאה ויום החזרה אליהם, גם אם הינם ימים חלקיים בלבד. אין לנו שליטה על זמני היציאה וההגעה מ/ל ישראל, אלא הם נתונים בידי חברת התעופה (המפתח האמיתי והנכון הוא לילות הלינה בטיול).
בקשות מיוחדות: במקרה של בקשות מיוחדות, כגון ארוחות מיוחדות, מקומות ישיבה, ציוד מיוחד, סוג החדר וכיו"ב הם בגדר בקשה בלבד ואין באפשרותנו להבטיח ביצועם מראש.
טיסות: כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת יאנג טרוולינג והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה ויאנג טרוולינג פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה. כמו כן, החברה רשאית לערוך שינויים בזמני הביקורים במסלולי ומועדי הטיסה. תיתכן גם החלפה של חברות התעופה ואי ביצוע פרטי התכנית ללא הודעה מוקדמת מראש.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכרטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים ע"י חברות התעופה ליעדים שונים.
במידה והמטען הלך לאיבוד במהלך הטיסות, אין הדבר באחריות יאנג טרוולינג, אך חייב הלקוח להצהיר על כך בתחומי שדה התעופה. במידה ולא עשה זאת, לא תהיה לחברת התעופה כל אחריות ישירה או עקיפה לאובדן.

אין החברה אחראית לנהלי בטחון ו/או בטיחות החלים בשדות התעופה השונים בעולם.
כבודה: תובלת המזוודות והמטען באחריות הבלעדית של חברת התעופה.   הנוסעים רשאים לשאת עימם באמצעות המוביל כבודה שמשקלה עד סך מסוים של ק"ג שנקבע ע"י חברת התעופה. יאנג טרוולינג אינה אחראית בגין חיוב עבור כבודה ו/או משקל כבודה עודפים. משקל תיקי היד ותחולתם בהתאם לכללים הנהוגים בחברות תעופה.
בתי מלון: יאנג טרוולינג אינה אחראית על הפעלתו היום יומית של המלון ו/או תקינות המתקנים במלון, לרבות תקינות מערכותיו, קיומם ושעות הפעלתם של מערכות מיזוג האויר, החלפת המצעים, חימום מי הרחצה, שיבוץ החדרים במלון, נוף וכיו"ב. הננו מתחייבים להעביר לבתי המלון את ההזמנה במיומנות ולהעביר את כל המידע הרלוונטי, אך איננו אחראים לשיבושים ו/או תקלות בלתי צפויות ונעשה ככל שביכולתנו לפתור בעיות באם יתעוררו.
רשימת בתי המלון תימסר ללקוחות לפני יציאתם. ייתכנו שינויים של הרגע האחרון גם לאחר יציאה מהארץ. אנו מתחייבים לשמור על הרמה ואזור הלינה הקרוב ביותר למקורי.
שיבוץ החדרים על פי run on house – כלומר ייתכנו רמות שונות לפי מצב תפוסת החדרים במלון ואין באפשרותנו להבטיח מראש חדר במיקום מסוים או שיכון כל הנוסעים באותו אגף ו/או סוג חדר.
רמת בתי המלון ודירוגם נקבעת ע"י משרד התיירות המקומי של כל מדינה ומדינה ולא עפ"י קריטריונים ישראלים.
חדרים זוגיים – המיטות יכולות להיות כפולות או 2 מיטות נפרדות. אין אפשרות להבטיח מראש מיטה כפולה אף אם הוזמנה מראש.
חדר לשלושה – סבירות שתוכנס מיטה נוספת (לעיתים מתקפלת) לחדר זוגי מבלי שהחדר מותאם ללינה של שלושה. אין אפשרות להבטיח חדר גדול יותר.
ארוחות: יאנג טרוולינג תעשה ככל יכולתה ליידע את חברות התעופה והמלונות על בקשות מיוחדות (כשר, צמחוני, טבעוני וכיו"ב) אך אינה אחראית לאספקת מזון מכל סוג שהוא. האוכל הצמחוני יכול להיות בלתי מספיק כתחליף לארוחה בשרית רגילה.
מתן ארוחות בטיסות הינן באחריות חברות התעופה בלבד. יש להודיענו על כך מראש בעת ביצוע הזמנתכם ולפחות שני ימי עבודה קודם ליציאה. חברתנו אינה אחראית למקרים בהם האוכל המבוקש לא יסופק.
תחבורה: לצורך ביצוע התכנית לכל טיול תעמיד החברה לרשות הקבוצה כלי תחבורה מתאים (בהתאם לגודל הקבוצה) עם נהג. שעות העבודה של הנהג כפופות לחוקי העבודה המקומיים המגבילים את מספר השעות בהן יכולהנהג לנהוג. יאנג טרוולינג מתחייבת לספק שירותי הסעה על פי התכנית בלבד ואיננו מתחייבים לספק הסעה לאתרים שאינם כלולים במפורש. 
אוטובוס ממוזג – הוונכה למזגן העובד בתנאים סבירים ובהספק ידוע ומוכר בארץ התיור. איננו יכולים להתחייב שמיזוג האוויר יפעל בצורה מלאה בתנאי מזג אויר בלתי סבירים לארץ התיור.

שערים: השער לתשלום יהיה שער ההעברות/המחאות גבוה של המטבע הנקוב ביום חיוב בפועל של החברה. במידה ותהיינה תנודות משמעותיות בשערי החליפין של המטבעות המרכיבים את החבילה, לפני ביצוע התשלום המלא, שמורה לחברה הזכות לעדכן את מחיר החבילה בהתאם.

מיסים והיטלים: כל שינוי במסלול הטיסות או בשערי המטבע של המסים המקומיים בחו"ל אשר יגרמו לתוספת במסי הנמל ו/או הדלק ו/או היטל אחר, התוספת לתשלום תחול על הנוסע. התשלום יבוצע בהתאם לצווים והתקנות הנכונים ליום היציאה.

דמי ביטול: במידה ותיאלץ לבטל את הזמנתך, על ההזמנות חלים דמי ביטול מרגע ביצוע ההזמנה. ביטול העסקה יבוצע לאחר קבלת הודעה בכתב לחברה ואישור קבלתה. דמי הביטול המפורטים מופיעים בפירוט בכל תכנית טיול ותלויים בתנאים אל מול הספקים השונים (חברות תעופה, שירותי קרקע וכיו"ב).
o      ביטול עפ"י סעיף עסקת "מכר מרחוק" בתוך 14 יום מיום ביצוע העסקה ובתנאי שמועד ביטול העסקה חל בתוך 7 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד מתן השירות - 5%  או  100 ₪, הנמוך מביניהם.
o      60 עד 46 ימי עסקים מלאים לפני הטיסה – 200$
o      45 עד 30 ימי עסקים– 25% מעלות הטיול
o      29 עד 15 ימי עסקים– 50% מעלות הטיול
o      14 עד 7 ימי עסקים– 75% מעלות הטיול
o      6 ימי עסקים מלאים ועד מועד הנסיעה – דמי ביטול מלאים (אין החזר לאחר יציאה לטיול)
* במקרה של ביטול לפני שכרטיס הטיסה כורטס ובמידה נמצא משתתף אחר – ייגבו דמי הרצינות ולא דמי הביטול + הוצאות שנבעו מהחלפת המשתתף
* בנוסף לעיל, יחויב המבטל בעלות ביטול כרטיס הטיסה כמתחייב ממדיניות חברת התעופה
(יתכן מחיר כרטיס מלא)
* לא יוחזרו הוצאות שנבעו בגין הנפקת אשרות ו/או רכישת שירותים שנרכשו מראש עבור הלקוח ואין אפשרות לקבל בגינם החזר.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
תלונות ותחום שיפוט: מוסכם בזאת כי כל תלונה ו/או טענה של נוסעים כנגד החברה תובא בפנינו בכתב לא יאוחר מ-15 יום לאחר חזרת הנוסעים ארצה. הואיל ומרכז הפעילות של יאנג טרוולינג בתל-אביב, בכל מקרה של סכסוך ו/או תביעה ו/או מחלוקת שיהיו למי מהצדדים האחד כלפי השני, תהיה לבית המשפט בתל-אביב יפו סמכות מקומית ייחודית לדון בעניין. הרשמת הלקוח לטיול מהווה למעשה הסכמה לתנאים, לפרטים ולמידע האמור.
אזהרות מסע: הנך מתבקש להיכנס לאתר האינטרנט של המטה ללוחמה בטרור על מנת להתעדכן במידע על התראות מסע ככל שישנן לארץ היעד. כתובת האתר: http://nsc.gov.il/he/Travel-Warnings/Pages/default.aspx

ט.ל.ח


טופס הרשמה
אני, הח"מ מעונינ/ת להצטרף לטיול ________________________ J

שם מלא בעברית:

תעודת זהות:
שם משפחה (לועזי כמו בדרכון):

שם פרטי (לועזי כמו בדרכון):
תאריך לידה:

כתובת:
טלפון נייד:

כתובת מייל:


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה