יום רביעי, 10 באוגוסט 2016

טיול ג'יפים באלפים הדינריים -אלבניה מונטנגרו וקוסובו

טיול ג'יפים באלפים הדינריים -אלבניה מונטנגרו וקוסובו
10-17אוק 2019 אלבניה היא תערובת של דתות, סגנונות תרבויות ונופים, עיירות נופש ציורויות פסגות הרים מושלגות (במאי) ומשוננות ושדות מעובדים בטראסות עתיקות. המדינה שהייתה מסוגרת נפתחה לפני למעלה מעשור. למרות הקדמה והתהפוכות הגיאופוליטיות שעברו על האזור מה שלא השתנה לעולם הם ההרים המיוערים המדהימים אליהם אפשר להגיע ברכבי 4X4 בלבד. הטיול ייקח אותנו למחוזות הנידחים והיפים ביותר בבלקן במשולש הגבולות של קוסובו, מונטנגרו ואלבניה. 


יום 1:  ת"א- טירנה
נצא בטיסה מתל אביב דרך יעד ביניים לטיראנה, עם הנחיתה נקבל את הג'יפים  ונמשיך ללינה בטירנה או לחלופין בבירה העתיקה קרויה שיושבת על הרכס. הזדמנות להסתובב מעט ולהכיר את הרחוב האלבני.

יום 2 – בבוקר אחרי התארגנות נבקר במבצר קרויה שם נכיר את האתוס האלבני וגיבורו סקנדרבג . בקרויה גם נשמע לראשונה אודות הזרם הבקטישי הסובלני ונצא לשטח . טיפוס במעלה הרכס יביא אותנו לשרידי בונקרים ונוף משונן עד לשיא הגובה ממנו נגלוש בדרך עתיקה לכיוון העיירה בורל .
לאורך הסכר והנהר נעצור לתצפיות ולבסוף נמשיך לכיוון העיר שקודר . לינה בעיר .


יום 3: שקודרה – ולבונה
לאחר ארוחת הבוקר נסע לקומני ונעלה את רכבנו למעבורת על אגם קומני – שייט חלומי באגם צר שמעליו מצוקים אדרים . לאחר כשעתיים וחצי נגיע לביירם צורי העיירה המנומנמת ונעלה לעמק ולבונה .
בחצי השני של היום נגיע לפינות חבויות בעמק עצום זה ונפגוש את התרבות המיוחדת שהייתה מנותקת במשך שנים רבות. נלך לנביעות נסתרות ונחפש מפגשים עם המקומיים . לינה בעמק או בביירם צורי.

יום 4: ולבונה – חצייה לקוסובו – העיר פאיה וסביבותיה –חציה למונטנגרו – אגם פלב
יום ארוך לפנינו. נצא בבוקר לעבר הגבול עם קוסובו. משם נמשיך לכיוון העיר פיאה .לפי הזמן נבחר ביקור בעיר או בקניון רוגבה ומפלים בדרך . ומשם נמשיך לכיוון מעבר הגבול עם מונטנגרו . לאחר החצייה ניסע לינה באגם פלב או בסביבה .

יום 5: אגם פלב – חזרה לאלבניה – טמרה וסביבותיה-איזור טאט
אחד משיאי הטיול – נצא בבוקר לכיוון הכפר ויסניה – עם נביעות המים הצלולים "והעין הכחולה " לאחר מכן נחצה לכיוון אלבניה וניסע  לכיוון הכפרים הנידחים לפוש ורמוש בדרך גיפאית לאחר מכן נמשיך דרך הכפר טמרה והמצוקים האדירים . ממנה נמשיך לכיוון עמק  המוביל לטאט . את הלילה נעביר במלון הממוקם באזור כפרי לא הרחק ממנו ..

יום 6: עמק טאטי
יום נינוח – בתחילת היום נחפש "התרחשויות " בכפרים בסביבה.מסלול רגלי בין הבתים לחפש את מזקקי האלכוהול ומלאכות עונתיות אחרות . משם נסע לבוגה הכפר היושב בפתח הטיפוס למעברים לעמק טאטי,תצפיות נהדרות על העמק וירידה בדרך עפר מאתגרת לכיוון מרכז טאט. שם נתארגן ונבקר באתרי העמק.הכנסיה,מגדל נקמת הדם ,בעמק נשוטט לנו ונחפש מפגשים מעניינים. 

יום 7: יציאה בעמק טאט לכיוון שקודר
יום גיפים ארוך במורד הנהר. הדרך שמובילה לשקודר עוברים בנוף הררי מאתגר. בה אנו חולפים על פני כפרים מרוחקים . בתחילת היום נעצור ליד הכפר דרלוסיי,טחנת קמח וקניון . אם נספיק נבקר גם בעין הכחולה – משם נמשיך בדרכי עפר לכיוון העיר שקודר בה נתמקם ללינה ושיטוט בעיר . )לקבוצות סגורות- יש אפשרות למסלול קצר יותר אבל דורש חזרה על דרכים שכבר נסענו ).
יום 8:
בבוקר נבקר במבצר רוזפה החולש על העיר ונכיר את ההיסטוריה של שקודר והאגם הגדול .לאחר מכן נמשיך לכיוון חוף הים ונכיר קצת את האופי של הים האדריאטי באלבניה. לפי הזמן נגיע גם לעיר עצמה לביקור במרכז . בערב נמריא מטירנה חזרה לארץ דרך איסטנבול. 

מחיר לאדם בחדר זוגי  , 4 בג'יפ 
  1560 יורו 
1550 יורו  
תוספת ליחיד בחדר: 190  יורו.
הטיול יוצא דרך טיולי איילה לינק לפרסום 
https://www.ayalageo.co.il/tours/country.aspx?countryid=65

פרטים אצלי meir.avraham@gmail.com 0544613342

המחיר באלבניה כולל: 
                                                  
-          טיסות טורקיש ת"א- איסנבול– טיראנה- ת"א
-          מסי נמל ובטחון והיטלי דלק
-          ג'יפים לפי 4 מטיילים בג'יפ טויוטה פוראנר או דומה 
-          7 לילות במלונות ופנסיונים חלקם טובים מאוד חלקם פשוטים.                                                        
-          פנסיון מלא – ארוחות בוקר וערב במלונות. בצהריים – פיקניק בשטח או במסעדות דרכים קטנות. 
-          כניסות לאתרים
-          מדריך ישראלי מצוות איילה .
-          מלווה מקומי דובר אנגלית
-          מכשיר קשר לכל ג'יפ  
-          טיפים לנותני שירות מקומיים
-          דלק

לקבוצות סגורות תינתן אפשרות לבניית מסלול מותאם לאופי הקבוצה 

למה לצאת איתנו ?
מסלול הטיול נבחר בקפידה והוא משלב את החלקים היפים של האלפים הדינריים בסביבה . בנוסף הדילוג בין המדינות השונות צובעות את הטיול מבחינת האוכלוסיה ועניין ומאפשרת תנאי לינה טובים ולעיתים מסעדות מפתיעות ... עם זאת כדי להגיע למקומות 
שעדיין לא התפתחו ונופים מדהים  נלון גם במקומות פשוטים .
לקבלת התכנית המלאה ופרטים נוספים מוזמנים לכתוב לי או להתקשר 
meir.avraham@gmail.com           0544613342 
   
אין תגובות:

פרסום תגובה